Co warto zobaczyć w Pradze

1

Napisał: Kasia Stania | W kategorii Miasta | W dniu 29-09-2014

Tagi: , , , , , ,

pragaPraga to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Sezon turystyczny trwa tam cały rok, jednak najwięcej osób odwiedza Pragę głównie w okresie wakacji. Co decyduje o takiej popularności tego miejsca? Przede wszystkim klimatyczny wygląd samego miasta tworzony przez urokliwe budowle. Pragę trudno zwiedzić w jeden dzień, dlatego wybierając się tam warto zaplanować sobie kilkudniowy pobyt.

Zwiedzanie Pragi należy zacząć od Mostu Karola. Jest to najpiękniejszy most średniowieczny w Europie. Spacerując po nim można podziwiać wiele charakterystycznych rzeźb. Most zachwyca nie tylko samą budową, ale także otaczającymi go widokami na pobliskie kamieniczki.

Dalsze nasze kroki powinniśmy skierować w kierunku Starego Miasta. Tutaj warto zatrzymać się na dłużej. Naszą uwagę z pewnością przyciągnie Rynek oraz budynek Ratuszu. Nie do pominięcia jest także Orloj, znany także jako praski zegar astronomiczny. Pokazuje on położenie ciał niebieskich, posiada także część animacyjną, w skład której wchodzą figurki dwunastu apostołów oraz wyobrażenia Śmierci, Turka, Marności i Chciwości.
Będąc w Pradze powinniśmy także wybrać się na spacer po Hardczanach. Najogólniej mówiąc, jest to dzielnica usytuowana na zachodnim brzegu Wełtawy. W jej obrębie znajdują się zamek królewski, bazylika św. Jerzego, katedra św. Wita, ogrody królewskie z Belwederem oraz ?Złota uliczka?, która stanowi swoisty symbol Pragi.

Inną, ciekawą dzielnicą jest Strahov. Miłośnicy sportu z pewnością wiedzą, że to właśnie tam znajduje się jeden z większych stadionów piłkarskich świata.
W mieście tym ciekawa jest również typowa dzielnica żydowska ? Josefov. Z bliska obejrzymy tutaj synagogę oraz Stary Cmentarz Żydowski.
Bardzo atrakcyjne turystycznie jest wzgórze Petrzyn. Dla tych, których bolą już nogi od zwiedzania, przygotowano kolejkę linową. Na samym wzgórzu znajduje się natomiast wieża widokowa stworzona na wzór Wieży Eiffel’a.

Wymienione wyżej miejsca to tylko część atrakcji turystycznych Pragi. Stanowią one pewnego rodzaju minimum, które powinien zobaczyć każdy przyjeżdżający do tego miasta. Jedno jest pewne: niezależnie od pory roku, w Pradze nigdy nie będziemy się nudzić!

Komentarze (1)

fajny blog. Praga- następna na mojej liście do odwiedzenia

Napisz komentarz