Co zwiedzić we Włoszech?

2

Napisał: admin | W kategorii Kraje | W dniu 13-10-2015

Tagi:

Fontanna Neptuna

Włochy to piękny kraj, w którym znajduje się wiele ciekawych, dobrze zachowanych zabytków. Jednakże, równocześnie jest to kraj dość rozległy i zobaczenie go w całości, podczas jednej wyprawy, może okazać się bardzo trudnym zadaniem. Warto zatem zdecydować się na konkretny włoski region lub zwiedzać konkretne miejsca według określonego klucza, np. można podążać śladami Leonarda Da Vinci, można zobaczyć same najstarsze budowle, albo zdecydować się na zobaczenie bardzo ważnych miejsc dla chrześcijaństwa.

Lacjum – region z starożytnymi zabytkami Rzymu

Jeżeli interesują nas starożytne zabytki, z pewnością warto wybrać się do Lacjum. Jest to jeden z regionów Włoch, w którym znajduje się stolica państwa – Rzym. Na polu marsowym, znajduje się przepięknie zachowana świątynia – Panteon. Budowla ta jest ufundowana przez cesarza Hadriana w 125 roku i wzniesiona została na miejscu innej świątyni, powstałej w 27 r. p.n.e. Jest to jedna z najlepiej zachowanych budowli z czasów starego Rzymu. Koloseum to kolejna budowla, której nie można przegapić będąc w tym regionie. Nazywane jest ono Amfiteatrem Flawiuszy i powstało między 70-82 p.n.e. Łuk Konstantyna Wielkiego, Łuk Tytusa oraz Forum Romanum to kolejne warte zobaczenia zabytki. W Rzymie znajduje się również wiele przepięknych świątyń i bazylik. Będąc w Rzymie, każda budowla zachwyca swoim pięknem!

Północ Włoch: Lombardia

Lombardia to jeden z regionów leżących na północy Włoch. Stolicą tego regionu jest Mediolan. Znajduje się w nim kilkadziesiąt budowli sakralnych, w tym słynna Bazylika św. Wawrzyńca czy też Katedra Mediolańska, a także kilkadziesiąt muzeów, m.in. Conacolo Vinciano, gdzie znajduje się obecnie Ostatnia wieczerza Leonarda da Vinci. W Medialnie można zobaczyć także galerię Wiktora Emmanuela.

Wenecja Euganejska, Emilia –Romania i Toskania

Wenecja Euganejska, Emilia –Romania i Toskania to trzy przylegające do siebie regiony Włoch. W Regionie Wenecji znajduje się również Werona – oba te miasta warto zobaczyć. W Weronie koniecznie warto stanąć pod słynnym balkonem Julii. Jednym z najważniejszych zabytków jest Arena, a więc trzeci pod względem wielkości amfiteatr rzymski. W Weronie znajdują się również dwie bramy z I wieku n.e.: Borsari oraz Leoni. Bazylika św. Zenona, Plac dei Signori z pomnikiem Dantego, albo Pałac Maffie wraz z lwem, znajdujące się na placu Erbe, to kolejne. Będąc w Bolonii, a więc w Emilia –Romania, można zachwycić się piękną Katedrą św. Piotra, zwiedzić Muzeum Archeologiczne, a także ruiny rzymskich budowli, tj. akweduktu, term oraz amfiteatru. Z kolei w Toskanii, znajduje się Florencja znana jako jedno z najpiękniejszych włoskich miast. Narodziło się w niej wielu znanych malarzy oraz rzeźbiarzy. Zwiedzając to cudowne miasto nie można ominąć Katedry oraz Pałacu Vecchio. Wypoczywając w Toskanii, warto odwiedzić również Pizę, gdzie stoi sławna Krzywa Wieża.

Każdy region Włoch jest piękny i oferuje wiele atrakcji oraz doznań estetycznych– gdziekolwiek się znajdziesz, będziesz zajęty zwiedzaniem oraz smakowaniem pysznych, regionalnych potraw włoskich.

Komentarze 2 komentarze

Napewno nie polecałbym Mediolanu – miasto nudów

Zależy kto jakich atrakcji szuka:)

Napisz komentarz