Shoper Amazon integracja – jak może pomóc i w czym?

0

Napisał: SEOadmin | W kategorii Ogólna | W dniu 20-03-2020

Ambicja to odpowiednia cecha dla kogoś, kto decyduje się otworzyć własny biznes i chce spróbować podbić świat konsumencki swoimi pomysłami i konkurencyjną dla innych ofertą. Właśnie ta ambicja może popychać do decyzji, żeby nie ograniczać swojego biznesu wyłącznie do rodzimego rynku – w końcu w czasach Internetu, gdy tak naprawdę z każdego zakątka świata można trafić do dowolnie wybranej witryny, możliwości biznesowej ekspansji stają się właściwie nieograniczone. Ale co zrobić, żeby ta ambicja nie przerodziła się w zagubienie, gdy okaże się, że każdy z otwartych kanałów sprzedażowych domaga się sporej dozy uwagi? Na szczęście jest na to rada.

Shoper Amazon integracja, czyli pomoc, z którą można sięgać dalej

Własny sklep internetowy, własna strona z opublikowaną ofertą, to może być zaledwie pierwszy krok, ważny początek, na którym można budować dalej. Kolejne kroki można postawić na portalach sprzedażowych i aukcyjnych o ogromnym zasięgu – takich, na które zaglądają Internetowi konsumenci z całego kraju, a nawet z całego świata. W Polsce takim portalem bezsprzecznie jest Allegro, potwierdzają to statystyki, które mówią o ilości wejść na poszczególne profile sklepów i dane dotyczące robionych regularnie zakupów. A jeśli e-przedsiębiorca postanowi spojrzeć jeszcze dalej, znajdzie dla siebie miejsce na portalach Ebay i Amazon, gdzie zaglądają klienci z całego świata.

Ale czy to możliwe, żeby ogarnąć jednocześnie zamówienia spływające każdym otwartym kanałem sprzedaży? Ile czasu trzeba by poświęcić na samodzielne analizowanie tego, czy złożone zamówienia można zrealizować, patrząc na stan zaopatrzenia magazynu? I czy to możliwe, żeby ogarnąć i uporządkować całą tę ilość danych, informacji, które mogą zmieniać się nawet z minuty na minutę. Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdą się same, jeśli zaradny e-przedsiębiorca zapewni sobie jeszcze wsparcie platformy sprzedażowej – jeśli zdobędzie narzędzia, które pomogą mu prowadzić zakrojony na szeroką skalę e-biznes.

Shoper Amazon integracja to jeden z takich elektronicznych przyrządów, jakie oferuje swoim klientom platforma taka jak ErpBox. Z jego pomocą działanie w ramach handlowego giganta stanie się znacznie łatwiejsze. Integracja z Amazon, którą zapewnia to sprzedażowe narzędzie, sprawi że automatycznie będą realizowane takie zadania, jak:

  • aktualizowanie cen produktów

  • przygotowywanie i obsługa złożonych zamówień

  • pobieranie danych na temat produktów

  • weryfikowanie i aktualizowanie stanów magazynowych

  • gromadzenie i porządkowanie dokumentów, faktur, paragonów itp.

Dobrze prowadzona księgowość to podstawa sukcesu każdej firmy, także małej i średniej – w tych sprawach nie można pozwolić sobie na błędy, bo te mogą sporo kosztować (nawet dosłownie). Oddając takie zadania elektronicznemu, zautomatyzowanemu narzędziu, minimalizuje się ryzyko pomyłek – i to także argument za tym, żeby skorzystać z takiego rozwiązania. Mając w zanadrzu rozwiązania przygotowane przez ErpBox, można rzeczywiście szykować się na podbój świata e-commerce.

Napisz komentarz