Podróże z maluchem: wybór nosidła turystycznego i inne wskazówki

0

Posted by admin | Posted in Góry, Sprzęt turystyczny | Posted on 07-09-2017

Tagi: , ,

Mimo tego, jak bardzo kochasz swoje dziecko, ciągłe siedzenie w domu może prowadzić do nieprzyjemnej rutyny. Zastanów się nad wspaniałym odkrywaniem świat z dzieckiem – i wcale nie chodzi o spacery po podwórku. Wielu rodziców odkrywa, że spacerowanie szlakiem turystycznym jest doskonałym sposobem na pozbycie się stresu rodzicielskiego.

Jak znaleźć szlaki przyjazne na takie wycieczki?

Najlepszym sposobem na znalezienie dobrych miejsc do wycieczek rodzinnych jest poproszenie innych rodziców o porady. Możesz również sprawdzić w Internecie lub zadzwonić do punktów informacyjnych, aby uzyskać informacje na temat otwartej przestrzeni i oznakowanych szlaków, które są odpowiednie dla dzieci. To najlepsze sposoby na znalezienie przyjaznych tras dla całej rodziny. Ale w pewnym stopniu naprawdę nie wiesz, czy wycieczka będzie interesująca, dopóki tam nie dotrzesz.

Wskazówki dotyczące wycieczek

Zapoznaj się z trasą, dowiedz się, jak wygląda teren i dowiedz się, jak długo trwa wędrówka. Można np. wybrać konkretny szlak w oparciu o bliskość toalet i klimatyzowanych restauracji. Wybierz szlak, który wiąże się z odpowiednią odległością i terenem dostosowanym dla najmłodszych turystów. Niezależnie od tego, czy zabierasz grupę dzieci czy jedziesz z jednym, upewnij się, że najmłodsza będzie cieszyć się wycieczką tak samo jak najstarsze. Warto w odniesieniu do maluszków dowiedzieć się więcej, o tym jak powinien wyglądać wybór nosidełka turystycznego.

Idź wcześnie. Chcesz, aby Twoje dziecko miało naładowane akumulatory, gdy trafisz na szlak. Jeśli jesteś na trasie o godzinie 9:00, możesz wrócić do domu o godz. 12.00 – idealny moment na lunch i drzemkę. Z starszym dzieckiem, które może wyruszyć na dłuższe dystanse, można wybrać się jeszcze wcześniej.

Zaplanuj przerwy na odpoczynek.

Dzieci łatwo się męczy, więc zaplanuj gdzie się zatrzymać. Wybierz miejsce w połowie drogi do odpoczynku i napełnij nosidełko turystyczne przekąskami i wodą. Wyznaczaj cele. Czasem wodospad, jezioro lub piękna panorama na szczycie szlaku jest ekscytującym celem, do którego zmierzasz z maluchem. Pamiętaj, że Twoje dziecko najprawdopodobniej będzie bardziej energetyzowane samą podróżą niż samym miejscem docelowym, więc bądź elastyczny i przygotuj się do porzucenia celów, jeśli Twoje dziecko będzie chciało wrócić.

Buty górskie – jakie kupić?

0

Posted by SEOadmin | Posted in Góry, Odzież | Posted on 10-06-2017

Tagi:

Wyprawa w góry nigdy nie powinna się odbywać bez specjalnie do tego przeznaczonych butów górskich. Jak jednak kupić odpowiednie, pasujące do nogi i niezawodne obuwie do górskich wypraw?

Indywidualna preferencja
Z pewnością, jakiego typu butów by się nie kupowało, zawsze powinny one idealnie pasować do nogi. Rzecz jasna, ważny jest wybór odpowiedniego rozmiaru, jednak nie tylko to się liczy. Stopy poszczególnych osób różnią się bowiem nie tylko rozmiarem, ale również kształtem. Stąd też, niektóre modele butów górskich mogą być dla jednej osoby idealne, a dla drugiej całkowicie niewygodne. Trzeba więc zawsze wybierać buty pod siebie.

Sprawdzona marka butów górskich
Ponadto, z pewnością marka butów górskich także ma pewne znaczenie. Rzecz w tym, aby wybierać buty od producentów, którzy sprzęt górski, a zwłaszcza obuwie produkują od lat. Wiadomo bowiem, że w takiej sytuacji kupuje się buty górskie, które nie zawiodą w trasie.

Dzisiaj jest wiele firm, które nie produkują nic innego oprócz sprzętu górskiego. Wydaje się, że jak najbardziej warto kupować buty u takich specjalistów. Niemniej jednak, również wiele firm sportowych, produkujących różnego rodzaju obuwie i sprzęty sportowe zajmuje się także produkcją butów górskich. Wiele z tych firm także sprzedaje dobre buty. Jednakże, każda tego typu firma wypuszcza co roku kilka modeli butów górskich, z których nie wszystkie są tak samo niezawodne.

Rohacz Ostry czyli co robi szczyt Tatr Wysokich w Tatrach Zachodnich?

0

Posted by admin | Posted in Góry | Posted on 08-07-2016

Tagi: , , , ,

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Tatry dzielimy na Tatry Zachodnie z najwyższym szczytem Bystra oraz na tatry Wschodnie: Wysokie z najwyższym szczytem Gerlahem i Bielskie z Hawraniem. Przyjęło się, że w części wschodniej mamy do czynienia z nieco niższymi i mniej wymagającymi szczytami, które mogą być idealne dla osób początkujących lub takich, które posiadają problemy z lekiem wysokości. Jednak góry niekiedy zaskakują – w Tatrach Zachodnich możemy znaleźć szczyty i szlaki, które bardzo przypominają najwyższe wierzchołki i najtrudniejsze szlaki Tatr Wysokich. Jednym z przykładów jest Rohacz Ostry.

Read the rest of this entry »

Od czego zacząć zwiedzanie Gór Świętokrzyskich?

3

Posted by admin | Posted in Góry | Posted on 16-12-2014

Tagi: , , , ,

lysica-gory-swietokrzyskieWiele osób za cel urlopowej podróży obiera sobie Tatry bądź Bieszczady. Tymczasem wiele atrakcji i niesamowitych przeżyć czeka na nas w Górach Świętokrzyskich. Może nie tak wysokich jak Tatry, ale jednak mających nam do zaoferowania sporo ciekawych miejsc zarówno dla osób lubiących aktywny wypoczynek, jak i dla tych, którzy w zaciszu górskich ścieżek i lasów zamierzają nie co się polenić. Co koniecznie trzeba zobaczyć w Górach Świętokrzyskich? Dzięki naszemu poradnikowi z pewnością poznacie zabytki od, których warto rozpocząć swoją przygodę. Read the rest of this entry »

Co zrobić gdy zgubimy się w górach?

1

Posted by admin | Posted in Góry | Posted on 12-11-2014

Tagi: , , , ,

navigation-272178_640Wiele osób marzy o niezapomnianym pobycie w górach. Rezerwacja wymarzonego ośrodka, a do tego cisza i spokój, oderwanie od rzeczywistości. Czego chcieć więcej? Kwestia indywidualna, ale na pewno nikt nie chce zgubić się w górach podczas codziennych, okolicznych wędrówek. Oczywiście nikt nie zakłada takiego scenariusza. „Wszyscy tylko nie ja” – mówią. Mimo wszystko jeśli spotkają Państwa podobne sytuacje to jest to poradnik, który pomoże podjąć Wam odpowiednie kroki, gdy dojdzie do zagubienia się w górach. Read the rest of this entry »

Korona Gór Polski

0

Posted by Kasia Stania | Posted in Góry | Posted on 06-08-2014

Tagi: , , , ,

ok8okm-kgp3Każda osoba chodząca po górach powinna co jakiś czas wyznaczać sobie kolejne cele. Szukamy więc nowych tras i innych sposobów na zdobycie już wcześniej osiągniętych szczytów. Bogactwo szlaków górskich w Polsce jest tak olbrzymie, że z pewnością nie zabraknie nam pomysłów na kolejną wędrówkę. Sporym wyzwaniem dla turystów jest zdobycie Korony Gór Polski. Read the rest of this entry »

Jak przetrwać w lesie?

0

Posted by Kasia Stania | Posted in Góry | Posted on 01-07-2014

Tagi: , , , , ,

lasWybierając się w góry musimy być przygotowani na wiele nieoczekiwanych sytuacji. Może się zdarzyć, że np. zgubimy drogę i będziemy musieli spędzić noc w lesie. Choć dla wielu z nas taki scenariusz wydaje się być czymś abstrakcyjnym, musimy być jednak przygotowani na taki rozwój zdarzeń.

Przetrwanie w lesie nie jest trudne. Wystarczy jedynie wcześniej opracować sobie odpowiedni plan i postępować według jego założeń. Read the rest of this entry »

Skrzyczne – najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego

0

Posted by Kasia Stania | Posted in Góry | Posted on 17-06-2014

Tagi: , , , , , , , ,

800px-Skrzyczne_2005-06-23-2Jednym z miejsc, które koniecznie powinniśmy odwiedzić podczas wędrówek po Beskidzie Śląskim jest Skrzyczne. Szczyt ten stanowi nie tylko doskonały cel każdej pieszej wycieczki, ale jest również znakomitym terenem rekreacyjnym. Niezależnie o jakiej porze roku wybierzemy to miejsce, zawsze uda nam się pożytecznie spędzić tam czas. Read the rest of this entry »

Górska Odznaka Turystyczna (GOT)

0

Posted by Kasia Stania | Posted in Góry | Posted on 30-04-2014

Tagi: , , , , , ,

odznaka-got-mala-brazowaPod tym tajemniczym skrótem kryje się Górska Odznaka Turystyczna. Jest to wyróżnienie nadawane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze.

Przyznawana jest ona dla osób, które stopniowo zdobywają kolejne szczyty oraz przemierzają górskie szlaki. Jest ona równocześnie potwierdzeniem obycia z górami i nabycia doświadczenia w poruszaniu się po nich. Read the rest of this entry »

Kiedy trzeba jeździć w kasku narciarskim?

0

Posted by Kasia Stania | Posted in Góry | Posted on 04-12-2013

Tagi: , ,

dreamstimefree_32236Nie ulega wątpliwości, że narciarstwo jest sportem z wysokim ryzykiem kontuzji. Pierwsze kroki na nartach zawsze wiążą się z upadkiem, a i doświadczonym narciarzom zdarza się czasami skończyć twarzą w śniegu.

Dobrze jest jeśli upadek nie jest zbyt bolesny. Czasami jednak kończy się on uderzeniem głową w podłoże bądź, co gorsze, w znajdujące się przy stoku drzewo. Aby zapobiec dalszym powikłaniom po takich urazach, dobrze jest mieć na głowie kask.

Read the rest of this entry »