Przed wycieczką do Japonii: czego nie robić w tym kraju.

0

Posted by admin | Posted in Kraje | Posted on 05-07-2017

Tagi: , ,

źródło: pinterest.com

Zanim wyjedziesz do Japonii, warto oprzeć się różnicom kulturowym, aby uniknąć lokalnych wrażliwości. Zasady i reguły społeczne nie są uniwersalne, a jeśli nie jesteś świadomy swoich zwyczajów i konwencji, łatwo jest popełnić gafę. Japończycy są stosunkowo uprzejmi, więc prawdopodobnie nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że obrażasz kogokolwiek – ale zauważą. Częścią wzbogacenia podróży jest nauka o innych kulturach i wrażliwość na ich sposób. Japończycy są tak gościnni i przyjaźni, więc poświęć trochę czasu na przeczytanie niektórych podstawowych zachowań, aby upewnić się iż podróż będzie wolna o9d faux-pas.

Read the rest of this entry »

Gdzie można dobrze zjeść w Wiedniu

0

Posted by admin | Posted in Kraje, Rozrywka | Posted on 14-06-2016

Tagi: , , , , , ,

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Wiedeń, oprócz tego, że jest naprawdę pięknym miastem, posiada także bardzo bogatą ofertę gastronomiczną. Tradycja kulinarna jest w tym regionie wielowiekowa – możemy być więc pewni, że zwiedzając to miasto na pewno spróbujemy smacznych dań. W mieście znajduje się wiele restauracji, kawiarni i barów, dlatego planując wyjazd warto zaplanować także przystanki kulinarne. Ponadto, ważne jest nie tylko to, gdzie można dobrze zjeść w Wiedniu, ale również to, czego koniecznie musimy spróbować – a wybór wcale nie jest mały!

Read the rest of this entry »

Kojący wypoczynek? Indie południowe!

0

Posted by admin | Posted in Kraje | Posted on 11-02-2016

Tagi: , , , , ,

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Zbliżający się miesiąc marzec to doskonała okazja, aby uciec do charakterystycznego świata, który oferuje malownicze widoki egzotycznej przyrody – Indie południowe. Jeśli planujesz odwiedzić część w Indiach w marcu – bardzo dobrze wybrałeś, bowiem w tym czasie można cieszyć się będąc tam malowniczym pięknem okolic Kerala i majestatem regionów Tamil Nadu.

Read the rest of this entry »

Co zwiedzić we Włoszech?

2

Posted by admin | Posted in Kraje | Posted on 13-10-2015

Tagi:

Fontanna Neptuna

Włochy to piękny kraj, w którym znajduje się wiele ciekawych, dobrze zachowanych zabytków. Jednakże, równocześnie jest to kraj dość rozległy i zobaczenie go w całości, podczas jednej wyprawy, może okazać się bardzo trudnym zadaniem. Warto zatem zdecydować się na konkretny włoski region lub zwiedzać konkretne miejsca według określonego klucza, np. można podążać śladami Leonarda Da Vinci, można zobaczyć same najstarsze budowle, albo zdecydować się na zobaczenie bardzo ważnych miejsc dla chrześcijaństwa.

Read the rest of this entry »

Hiszpania – idealne miejsce na wakacje

0

Posted by Kasia Stania | Posted in Kraje | Posted on 24-02-2014

Tagi: , , , , , ,

hiszpaniaJeśli bardzo nie lubisz zimy i marzy Ci się słoneczna pogoda niezależnie od pory roku, koniecznie wybierz się do Hiszpanii. Może lato nie trwa tam cały rok, ale na pewno jest tam zdecydowanie cieplej niż w naszym rodzimym kraju. Jedno jest pewne. Niezależnie o jakiej porze roku tam polecimy, Hiszpania przywita nas słońcem i zapewni niezapomniane wrażenia.

Wakacyjne miesiące to czas kiedy nad hiszpańskie wybrzeża przyjeżdżają tłumy turystów. Jedni odpoczywają na plaży, inni kąpią się w morzu. Znajdą się też amatorzy różnorakich sportów wodnych oraz miłośnicy zwiedzania pobliskich atrakcji. Krótko mówiąc, dla każdego jest tutaj miejsce. Read the rest of this entry »