Hong Kong – pełen atrakcji

0

Posted by admin | Posted in Miasta | Posted on 05-10-2016

Tagi: , , ,

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Hong Kong jest często porównywany do Singapuru z racji gospodarki, społeczeństwa i innych aspektów. Azjatyckie miasto, które jest pozbawione zorganizowanego chaosu, który ma Bangkok – Hong Kong słynie z wartości zachodnich, starannie utrzymanych ulic i wielu innych ciekawostek.

Hong Kong to raj dla miłośników poznawania świata ze względu na swoją zróżnicowaną kulturowo ludność. Choćby Hong Kong Disneyland pokazuje, że jest to miasto tętniące życiem, gdzie jest również dzielnica handlowa Mongkok. Ale chodzi o coś więcej niż tylko to. To miasto jest synonimem nowoczesnej metropolii dze stale rosnącym apetytem na drobniejsze rzeczy ważne w życiu.

Read the rest of this entry »

Piza – nie tylko krzywa wieża

0

Posted by admin | Posted in Miasta | Posted on 12-08-2016

Tagi: , , ,

źródłoL pinterest.com

źródło: pinterest.com

Piza przyciąga turystów każdego dnia w roku, wszyscy chcą zobaczyć jej najbardziej znaną atrakcję. Krzywa Wieża w Pizie stała się symbolem Włoch, podobnie jak pizza i Pavarotti! Miasto włożyło wiele wysiłku w to by móc bezpieczne odwiedzić tę wieżę. Wiele osób może być zaskoczonych, że stworzenie jej było rzeczywiście celowe, a historie przypadkowego przechylenia były najprawdopodobniej tylko historiami. Przypadkowo czy nie, faktem jest, że jest to jedna z najpiękniejszych, unikalnych budowli na świecie – widok udostępniony przez rząd włoski, który wydał $ 80 milionów dolarów na przywrócenie jej do świetności na początku lat dziewięćdziesiątych. Bilety wstępu są niezbędne i tylko 30 osób może udać się tam co pół godziny, więc dokonaj rezerwacji i bądź na czasie!

Read the rest of this entry »

Co warto zobaczyć w Pradze

1

Posted by Kasia Stania | Posted in Miasta | Posted on 29-09-2014

Tagi: , , , , , ,

pragaPraga to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Sezon turystyczny trwa tam cały rok, jednak najwięcej osób odwiedza Pragę głównie w okresie wakacji. Co decyduje o takiej popularności tego miejsca? Przede wszystkim klimatyczny wygląd samego miasta tworzony przez urokliwe budowle. Pragę trudno zwiedzić w jeden dzień, dlatego wybierając się tam warto zaplanować sobie kilkudniowy pobyt.

Zwiedzanie Pragi należy zacząć od Mostu Karola. Jest to najpiękniejszy most średniowieczny w Europie. Spacerując po nim można podziwiać wiele charakterystycznych rzeźb. Most zachwyca nie tylko samą budową, ale także otaczającymi go widokami na pobliskie kamieniczki. Read the rest of this entry »

Wisła ? idealna na urlop

0

Posted by Kasia Stania | Posted in Miasta | Posted on 21-07-2014

Tagi: , , , , , , ,

450px-Wisła_1102Wisła to jedna z niewielkich miejscowości z województwie śląskim. Jej górskie położenie sprawia, że turyści odwiedzają ją o każdej porze roku. Ośrodek ten stanowi doskonały teren rekreacyjny i wypoczynkowy. Wisłę kojarzymy głównie z Adamem Małyszem. Dzięki tej postaci miejscowość przekształca się powoli w doskonały ośrodek szkoleniowy dla przyszłych skoczków narciarskich. Read the rest of this entry »

Dlaczego warto odwiedzić Ustroń?

0

Posted by Kasia Stania | Posted in Miasta | Posted on 28-05-2014

Tagi: , , , , , , , ,

Ustron_062Poszukując idealnego miejsca na odpoczynek, koniecznie powinniśmy udać się do Ustronia. Miejscowość ta położona jest w południowej części województwa śląskiego. Od wielu lat miejsce to uznawane jest za najpopularniejszą miejscowość uzdrowiskową. Z tego względu bywa licznie odwiedzane przez kuracjuszy, którzy w doskonałym górskim otoczeniu pragną odzyskać zdrowie i siły witalne. Read the rest of this entry »

Co warto zobaczyć w Zakopanem?

0

Posted by Kasia Stania | Posted in Miasta | Posted on 12-03-2014

Tagi: , , , , , ,

zakopaneWiększość osób wybierających się do Zakopanego, jedzie tam z myślą wędrowania po Tatrach. Miejsce to stanowi bowiem doskonałą bazę wypadową w te góry. Poza tym posiada doskonałe zaplecze noclegowe i gastronomiczne.

Po trudzie górskich wędrówek, turyści mogą więc tam bez problemu zregenerować swoje siły. Każdy z nas pewnie nie jeden raz był w Zakopanem. Nie wszyscy jednak wiedzą, co można tam robić kiedy pogoda nie dopisuje, a wyjście w góry nie jest najlepszym posunięciem. Otóż, w mieście znajduje się kilka ciekawych atrakcji, które warto poznać nieco bliżej. Read the rest of this entry »

Jak gwiazdki hotelowe określają standard hotelu?

0

Posted by admin | Posted in Miasta | Posted on 24-06-2013

Tagi: , ,

hotel-jakoscKażdy z nas marzy o pobycie w pięciogwiazdkowym hotelu. Hotel posiadający więcej niż dwie gwiazdki kojarzy nam się z prawdziwym luksusem. W potocznym rozumieniu hotelowe gwiazdki są miernikiem udogodnień, na jakie liczyć może gość danego hotelu. Jednak co tak naprawdę oznaczają te upragnione odznaczenia?

Tutaj pojawia się pierwszy problem związany z gwiazdkami. Nie można bowiem podać jednoznacznej definicji, jakie wymogi musi spełnić hotel, aby otrzymać określoną liczbę gwiazdek. Przepisy dotyczące klasyfikacji jakości są bowiem bardzo niejednorodne. Zwłaszcza jeśli wybieramy się do krajów Wschodu musimy być bardzo ostrożni. Może się bowiem okazać, że ich trzygwiazdkowe hotele w Polsce miały by status moteli. Kraje Unii Europejskiej również nie posiadają powszechnego prawa hotelarskiego. W krajach takich jak Włochy, Portugalia czy Grecja gwiazdki są przyznawane na podstawie ustawy prawa powszechnego przez specjalne komisje. Read the rest of this entry »