Wyjście na plażę – w butach czy na boso?

0

Posted by SEOadmin | Posted in Morze, Odzież, Ogólna | Posted on 21-03-2019

Długie, romantyczne spacery na plaży stanowią wyidealizowany obraz wakacyjnego wieczoru dla wielu ludzi. Niestety, w rzeczywistości łatwo natkniemy się na liczne utrudnienia, które skutecznie przeszkodzą nam w cieszeniem się ciepłym piaskiem pod stopami. Śmieci, kamienie, odłamki szkła, a nawet niebezpieczne jeżowce czy meduzy – nad brzegiem morza znajdują się różne przedmioty, przez które taka przechadzka może nie skończyć się najlepiej. Co powinno się więc w takim razie zrobić?

Czym są buty plażowe i dlaczego warto je nosić?

Buty plażowe to wyspecjalizowane obuwie, które jest przystosowane do charakterystycznych, wilgotnych warunków, panujących nad zbiornikami wodnymi. Posiadają one specyficzną konstrukcję, dzięki której pozostają wygodne nawet po nasiąknięciu wodą, nie utrudniają ruchów, a jednocześnie doskonale zabezpieczają stopę.

Najważniejszym elementem takiego buta jest podeszwa. Te bywają nieco bardziej cienkie od przeciętnego obuwia, aby pozwolić na lepsze czucie podłoża – zapewniają one jednak doskonałą ochronę przed ostrymi elementami, które nie zawsze dostrzeżemy pod wodą. Ponadto, buty plażowe gwarantują doskonałą przyczepność, dzięki którym można komfortowo poruszać się nawet po śliskich, pokrytych glonami kamieniach.

Buty plażowe, w odróżnieniu od swoich zwyczajnych odpowiedników, nigdy nie rozkleją się pod wpływem wilgoci. Można w nich do woli poruszać się zarówno po brzegu, jak i pod powierzchnią wody. Dzięki zastosowaniu specjalnych tworzyw, w tym materiałów tekstylnych oraz gumy, doskonale znoszą one użytkowanie nawet w trudnych warunkach. Gwarantują one dobrą wentylację stopy oraz łatwo się je suszy, przez co zawsze pozostają świeże i higieniczne.

Głównym powodem, dla którego buty na plażę są zalecane dla każdego fana kąpielisk, jest konieczność zabezpieczenia się przed skaleczeniami. Tereny nadwodne bywają dość niebezpieczne, nawet drobna ranka na stopie może doprowadzić do zakażenia – rozsądny plażowicz powinien zachować odpowiednie środki ostrożności, aby móc cieszyć się wczasami bez obaw o uszczerbek na zdrowiu.

A może jednak na bosaka?

Nie można zaprzeczyć, że spacerowanie po piachu bez obuwia to bardzo przyjemne doświadczenie, szczególnie jeśli mamy styczność z czystym, nagrzanym wybrzeżem. Uznaje się również, że stymulowanie podeszwy w ten sposób ma pewne, pozytywne efekty zdrowotne, pomimo zagrożeń, do których może potencjalnie prowadzić. Oczywiście, nie musimy z takich przechadzek całkowicie rezygnować – warto jednak zachować konieczną ostrożność i zawsze spoglądać pod nogi.

Paxos, willa, plaża… raj na ziemi!

0

Posted by admin | Posted in Morze | Posted on 22-02-2016

Tagi: , , , , , ,

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Paxos to raj na ziemi dla ludzi, którzy kochają spokój lub też poszukują jakiegoś przyjemnego miejsca, gdzie mogą spotkać się z ciszą. To najlepsze miejsce, w którym można poznać piękno krajobrazu wody morskiej, jest tam plaża żwirowa, są gaje oliwne. Można również doświadczyć dziedzictwa kulturowego Grecji, a już najbardziej wtedy gdy zdecyduje się na wynajem willi. Tutaj można poczuć spokój w tradycyjnie urządzonych domach. Można również spędzić trochę czasu ze swoim partnerem – miło, kameralnie, romantycznie….

Read the rest of this entry »

Skiathos – wyspa tętniąca życiem

0

Posted by admin | Posted in Morze | Posted on 12-01-2016

Tagi: , , , ,

źródło: pinterest.pl

źródło: pinterest.pl

Oprócz bycia siostrą Wyspy Skopelos, Skiathos jest uważana również za najmniejszą zamieszkałą wyspę w archipelagu Sporady. Ale nie pozwól na to, by jej wielkość Cię zwiodła!. Skiathos to niemalże dziewicza wyspa, która zapiera dech w piersiach. Jest idealnym miejscem wypoczynku dla turystów i mieszkańców Grecji.

Nocne życie na wyspie

Poza fantastyczną plejadą naturalnych atrybutów, takich jak niesamowite krajobrazy i grono pięknych plaż Skiathos również posiada swoją kosmopolityczną stronę. Znajdziesz tam tętniące życiem kluby nocne. Centralnym ośrodkiem rozrywki na wyspie jest deptak przy Starym Porcie. Tutaj znajdziesz mnóstwo barów i klubów, które są idealnym miejscem dla rozrywkowej młodzieży i biesiadników – aż do wczesnych godzin porannych. Inny ważny obszar nocnego życia na tej wyspie jest to Ammoudia, która znajduje się na drodze prowadzącej na lotnisko. Obszar ten słynie z ogromnych otwartych klubów. Oprócz konsekwentnego życia nocnego w Skiathos regularnie odbywają się koncerty, wystawy i wydarzenia kulturalne w okresie letnim.

Read the rest of this entry »