Rzeka Wisła – idealne miejsce na odpoczynek

0

Posted by Kasia Stania | Posted in Rzeki | Posted on 03-04-2014

Tagi: , , , , ,

wisłaMożna powiedzieć, że rzeka Wisła stanowi jeden z naszych symboli narodowych. To nie tylko najdłuższa rzeka w Polsce, ale także teren dający duże możliwości rekreacyjne.

Aby się o tym przekonać, wystarczy przejść się brzegiem tej rzeki w jeden z cieplejszych dni. Odwiedzającym ją gościom, Wisła oferuje wiele ciekawych możliwości spędzenia wolnego czasu. Read the rest of this entry »

Bug ? co to za rzeka?

0

Posted by Kasia Stania | Posted in Rzeki | Posted on 06-11-2013

Tagi: , , ,

Forest Lake 5Szukasz nowego miejsca do uprawiania wędkarstwa? Wybierz się na wschód naszego kraju. Rzeka Bug to znakomity teren dla wędkarzy. Szukający odpoczynku również znajdą tu upragniony spokój.

Bug to rzeka, która przepływa przez trzy kraje: Polskę, Ukrainę i Białoruś. Swój początek bierze we wsi Werchobuż na Ukrainie. Na odcinku niemal 400 km stanowi granicę z Ukrainą i Białorusią. Do najważniejszych miejscowości, jakie leżą nad tą rzeką z pewnością możemy zaliczyć Terespol i Włodawę. W Zosinie odnajdziemy koryto Bugu, które jest najdalej wysuniętym punktem w państwie polskim. Read the rest of this entry »