Kask dziecięcy na rolki – mały skater musi go mieć

0

Posted by SEOadmin | Posted in Sprzęt turystyczny | Posted on 23-07-2020

Chociaż o jeździe na rolkach myślimy często jak o zabawie, to może być czasem niebezpieczny skrót myślowy. Taki, który skłoni na przykład do kupowania rolek w innym miejscu niż sklep sportowy albo właśnie do zapomnienia o jednoczesnym zdobyciu ochraniaczy. Jeśli ma się plan, żeby zaprosić dziecko do świata skatingowych przygód, trzeba bardzo odpowiedzialnie podejść do sprawy zdobywania całego niezbędnego, sportowego wyposażenia.

Kask dziecięcy na rolki – nie zapomnij o nim!

Kupienie butów do jazdy w sklepie sportowym (a nie w supermarkecie czy w sklepie z zabawkami) to pierwszy dobry krok. Kolejne trzeba skierować do działu z ochraniaczami i tam wybrać drobne albo ważne akcesoria, które ochronią dziecięce łokcie i kolana podczas upadków i małych stłuczek – których trudno uniknąć podczas pierwszych lekcji i przejażdżek. Ale wśród rzeczy, które mają zadbać o bezpieczeństwo małego, początkującego skatera, jest jeszcze on: kask dziecięcy na rolki (https://www.asport.pl/k/282/kaski-na-rolki/). Weźmie na siebie bardzo ważne zadanie, jakim jest chronienie najbardziej delikatnej części ludzkiego ciała, czyli głowy.

Jaki jest dobry kask sportowy? Jego ocenę warto uzależnić od tego, jak sprawdza się w pełnieniu swojej misji, czyli w chronieniu głowy każdego amatora przygód. Kask przygotowywany z myślą o dzieciach musi być przede wszystkim skuteczny, a jednocześnie wygodny i lekki. Nie może przytłaczać swoim ciężarem i odwracać uwagi od zasadniczego zajęcia, ale milcząco czuwać nad bezpieczeństwem malca, który odkrywa uroki jazdy na rolkach. Kaski projektuje się w ten sposób, żeby zakrywały całą potylicę i jednocześnie chroniły czoło przed urazem. Umieszczając je na głowie, trzeba skorzystać także z zapięcia, które mocuje się pod brodą – w ten sposób kask jest dobrze osadzony na głowie, a dodatkowo również podbródek będzie zabezpieczony podczas ewentualnego bliskiego spotkania z gruntem. Żeby korzystanie z takiej osłony głowy było komfortowe, w kaskach są umieszczane otwory wentylacyjne: może ich być nawet około 13.

Na co zwracać uwagę, wybierając dla dziecka konkretny kask? Chociaż poszczególne modele różnią się między sobą kolorami i wzorami, to ostatni detal, na jaki warto zwracać uwagę. Wcześniej warto się upewnić, z jakiego tworzywa wykonano kask i to, jakie posiada certyfikaty. Te zazwyczaj wynikają już z tego, jakich materiałów użyto i na bazie jakich technologii taką osłonę zaprojektowano. Profesjonale kaski pozwalają miedzy innymi dostosować kask do głowy czy swobodnie wyregulować wszystkie zabezpieczenia.

Podróże z maluchem: wybór nosidła turystycznego i inne wskazówki

0

Posted by admin | Posted in Góry, Sprzęt turystyczny | Posted on 07-09-2017

Tagi: , ,

Mimo tego, jak bardzo kochasz swoje dziecko, ciągłe siedzenie w domu może prowadzić do nieprzyjemnej rutyny. Zastanów się nad wspaniałym odkrywaniem świat z dzieckiem – i wcale nie chodzi o spacery po podwórku. Wielu rodziców odkrywa, że spacerowanie szlakiem turystycznym jest doskonałym sposobem na pozbycie się stresu rodzicielskiego.

Jak znaleźć szlaki przyjazne na takie wycieczki?

Najlepszym sposobem na znalezienie dobrych miejsc do wycieczek rodzinnych jest poproszenie innych rodziców o porady. Możesz również sprawdzić w Internecie lub zadzwonić do punktów informacyjnych, aby uzyskać informacje na temat otwartej przestrzeni i oznakowanych szlaków, które są odpowiednie dla dzieci. To najlepsze sposoby na znalezienie przyjaznych tras dla całej rodziny. Ale w pewnym stopniu naprawdę nie wiesz, czy wycieczka będzie interesująca, dopóki tam nie dotrzesz.

Wskazówki dotyczące wycieczek

Zapoznaj się z trasą, dowiedz się, jak wygląda teren i dowiedz się, jak długo trwa wędrówka. Można np. wybrać konkretny szlak w oparciu o bliskość toalet i klimatyzowanych restauracji. Wybierz szlak, który wiąże się z odpowiednią odległością i terenem dostosowanym dla najmłodszych turystów. Niezależnie od tego, czy zabierasz grupę dzieci czy jedziesz z jednym, upewnij się, że najmłodsza będzie cieszyć się wycieczką tak samo jak najstarsze. Warto w odniesieniu do maluszków dowiedzieć się więcej, o tym jak powinien wyglądać wybór nosidełka turystycznego.

Idź wcześnie. Chcesz, aby Twoje dziecko miało naładowane akumulatory, gdy trafisz na szlak. Jeśli jesteś na trasie o godzinie 9:00, możesz wrócić do domu o godz. 12.00 – idealny moment na lunch i drzemkę. Z starszym dzieckiem, które może wyruszyć na dłuższe dystanse, można wybrać się jeszcze wcześniej.

Zaplanuj przerwy na odpoczynek.

Dzieci łatwo się męczy, więc zaplanuj gdzie się zatrzymać. Wybierz miejsce w połowie drogi do odpoczynku i napełnij nosidełko turystyczne przekąskami i wodą. Wyznaczaj cele. Czasem wodospad, jezioro lub piękna panorama na szczycie szlaku jest ekscytującym celem, do którego zmierzasz z maluchem. Pamiętaj, że Twoje dziecko najprawdopodobniej będzie bardziej energetyzowane samą podróżą niż samym miejscem docelowym, więc bądź elastyczny i przygotuj się do porzucenia celów, jeśli Twoje dziecko będzie chciało wrócić.

Jak sprawdzić stan kijów trekkingowych przed wyruszeniem w góry?

0

Posted by SEOadmin | Posted in Sprzęt turystyczny | Posted on 24-05-2017

Tagi:

Górskie wycieczki to nie zawsze spokojne marsze i podziwianie przyrody, ale również walka z trudnym terenem i ciężkimi warunkami, w których należy mieć ze sobą – najczęściej sporo ważący – plecak. Taki bagaż znacznie nadwyręża kręgosłup i kolana i przeciąża je, zwłaszcza kiedy trzeba iść pod górę. W takich przypadkach zalecane są kije trekkingowe, które niwelują wpływ nacisku plecaka na organizm.

Sprzęt ten ma za zadanie przejąć na siebie ciężar plecaka i pochylonego ciała, przez co stawy mogą bez przeszkód pracować pełnią sił przez dłuższy czas, a dodatkowo nie będzie to prowadziło do urazów czy uszkodzeń. Oczywiście nie należy polegać wyłącznie na kijach trekkingowych i powierzać im bezpieczeństwa, ale stanowią one wsparcie w przypadku potrzeby rozłożenia środka ciężkości i podparcia się.

Kije wstępnie należy wyregulować tak, by dawały maksymalny komfort i poczucie pewnego uchwytu. Konieczne jest skrócenie paska w części rękojeści i dopasowanie jego napięcia, aby pozostawiał pole do manewru nadgarstkiem, ale nie wyślizgnął się i nie przyczynił do upadku na twarde podłoże. Trzeba też zadbać o możliwie ciasne zaciśnięcie poszczególnych segmentów w przypadku kija teleskopowego – nagłe wsunięcie się w siebie rurek może być bardzo niebezpieczne.

Przed wycieczką w trudniejszy teren istotne jest też sprawdzenie grotów. Muszą być one płaskie, by odpowiednio klinować się w skałach czy innych podłożach, przez co stanowić będą podparcie nawet w ekstremalnych warunkach. Krzywy lub starty grot znacznie obniża bezpieczeństwo, ponieważ to właśnie on bezpośrednio styka się z gruntem, po którym przyjdzie się przeprawić.

Jaki namiot turystyczny wybrać?

0

Posted by SEOadmin | Posted in Sprzęt turystyczny | Posted on 22-05-2017

Tagi:

Dobry namiot turystyczny podczas biwaku to podstawa. Podczas zakupu pierwsze pytanie jakie trzeba sobie zadać dotyczy jego rozmiaru. Spora przestrzeń zapewnia bowiem wygodę. Nie bez znaczenia są też warunki pogodowe.

Namioty turystyczne jednoosobowe to oczywiście wariant podstawowy. Decydując się na kupno takiego namiotu trzeba jednak pamiętać, że w namiocie musi się zmieścić również bagaż. Poza tym przestrzeń użytkowa w przypadku namiotu zawsze jest nieco mniejsza niż jego wymiary, bo spadziste ściany zabierają sporo miejsca. Czasem więc lepiej zainwestować w model nieco większy, aby zapewnić sobie pełen komfort użytkowania. O ile namiot nie jest przenoszony na plecach to nie trzeba się martwić o wagę oraz o wymiary całego pakunku. W Polsce niestety pogoda jest zmienna. Warto więc zadbać o to by namiot turystyczny skutecznie chronił przed deszczem.

Nie zawsze im mniejszy i lżejszy namiot tym lepiej. Zwłaszcza jeśli na biwak jedzie się samochodem. Wówczas waga namiotu spada na dalszy plan. Im większy namiot, tym generalnie jest on wygodniejszy i przestronniejszy. Za taki model trzeba też zapłacić więcej. Na pewno nie wolno natomiast oszczędzać na jakości materiału, z którego namiot został wykonany. Wprawdzie większość namiotów turystycznych dostępnych w sklepach pozwala na skuteczną ochronę przed deszczem, ale problemem bywa już porywisty wiatr czy niespodziewane opady śniegu. W tym przypadku trzeba więc sobie zadać pytanie gdzie się wyjeżdża i jakich warunków pogodowych można się spodziewać. Szczególnie mocno trzeba oczywiście uważać wybierając się w góry jesienią czy wiosną.

Jak wybrać odpowiedni kask narciarski?

0

Posted by Kasia Stania | Posted in Sprzęt turystyczny | Posted on 16-10-2014

Tagi: , , , , ,

Boys playing in snowKaski narciarskie to obecnie często spotykany widok na stokach. Mimo, iż nie ma takiego obowiązku prawnego, coraz więcej dorosłych narciarzy się na niego decyduje. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem kask chroni naszą głowę przed przeróżnymi skutkami urazów. Aby prawidłowo spełniał swoje zadanie, musi być odpowiednio dopasowany do głowy użytkownika.

Decydując się na zakup kasku narciarskiego musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim normy. Każdy kask powinien spełniać choć jedną z nich. Idealnie byłoby oczywiście gdyby wybrany przez nas model spełniał wszystkie zalecenia. Niestety takie produkty bardzo ciężko znaleźć na polskim rynku. A na jakie normy zwracać uwagę? Read the rest of this entry »

Jak wyregulować plecak trekkingowy?

0

Posted by Kasia Stania | Posted in Sprzęt turystyczny | Posted on 21-08-2014

Tagi: , , , ,

plecakAby zagwarantować sobie najlepszy komfort wędrówki, jeszcze przed wyruszeniem w trasę należy zadbać o prawidłową regulację plecaka trekkingowego. Odpowiednia regulacja pozwoli nam właściwie rozłożyć ciężar niesionego ekwipunku i sprawi, że nie będziemy obciążali wyłącznie jednej partii ciała.

Regulacja plecaka jest bardzo prosta. Poniższe wskazówki z pewnością pomogą Wam w sprawnym przeprowadzeniu tego procesu. Read the rest of this entry »